Jak suszyć koper?

przez Ogrodnicza Obsesja
2,9K wejścia

Do ogórków i innych przetworów – teraz właśnie czas na koper.

U mnie ten posiany specjalnie w ogóle się nie udał, za to nad całym warzywnikiem (i nie tylko, bo w kwiatach też) górują baldachimy kopru w ogóle nie planowanego. Rozsiewa się sam i wędruje po całym ogrodzie. W tym roku obsiadły go mszyce, ale część przetrwała i teraz jest właśnie czas na jego zbiór.

Z całego warzywnika zebrałam dwie wielkie wiązanki. Część nasion
już była wykształcona, część zielona/żółta. Koper pięknie pachnie, jego aromat zachowuje się po wysuszeniu, nawet same nasiona mocno pachną. Ponoć z braku laku można i samymi nasionami ogórki zasypać…

Ważne, żeby koper wysuszyć – ja związałam sznurkiem w dwa wielkie bukiety i powiesiłam w altanie. Warto pod taką wiązankę podłożyć coś – np. pudło, gazetę – na co będzie można wyłapać opadające nasiona.

Teraz jak się wchodzi, to unosi się tam aromat starej szopy na wsi, z koprem pod sufitem… Super.

Joanna.

Podobne tematy

Zostaw komentarz

* Umieszczając komentarz, akceptujesz Politykę Prywatności tej strony.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jej prawidłowego działania, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych, zapewniania funkcji społecznościowych oraz systemu komentarzy. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek? Akceptuję Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Polityka Prywatności i Cookies