Nie wszyscy mamy okazję projektować permakulturowe siedlisko czy ogród czy nawet jego część od początku. Czasami mamy już ogród czy ziemię, która od lat była uprawiana w sposób konwencjonalny, gdzie …
luty 2017
Koniec lutego/początek marca to czas, kiedy nawet ci, którzy nie mają szklarni, mogą już zacząć siewy w warzywniku. Jednym z pierwszych naszych siewów może być właśnie bób. Kiedy siać? Bób …
Kto nie zna tego żółtego zwiastuna wiosny, pierwszego oddechu dłuższego dnia, cudownej siostry słońca… Forsycji. O tym skąd się wzięła, jak o nią dbać i jak można ją wykorzystać. …
Kontrowersyjne nawożenie roślin moczem, czyli dlaczego warto sikać pod drzewo.
Komu nie zdarzyło się kiedyś, że natura wezwała w okolicznościach przyrody i pęcherz opróżnił pod krzaczek lub pod drzewo, może na poboczu lub w zaroślach… Zwykle robimy tak, kiedy nie …
Kiedy ktoś mnie pyta, czy uprawiam jakiś sport, to będąc ogrodnikiem, myślę co odpowiedzieć… Każdy się chyba zgodzi, że ogrodnictwo to forma aktywności fizycznej, przebywamy wszak na świeżym (daj bóg) …
Aksamitki były w moim rodzinnym ogródku od zawsze, to chyba najbardziej powszechne kwiaty, jakie znam :). Może Wy macie inne doświadczenia, ale dla mnie to po prostu norma, że na …
Rękawiczkom mówimy NIE! 🙂 Ach! Nie mogę się już doczekać wiosny, aż zagrzebię ręce w mięciutkiej ziemi… chociaż o to może być coraz trudniej, bo większość ogrodu wyściółkowana hehe. Ale …
Zimą wszystko śpi – niedźwiedzie, ogród w Polsce i ja – śpię dłużej i spać chodzę dużo wcześniej, niż w lecie. Tak to działa na mnie. Aż do mniej więcej …
Zadarniający, zimozielony i łatwy w uprawie – barwinek pospolity. 5 powodów, aby go lubić.
Jak ja tu przyszłam, to on już tu był. Nie było go dużo, rósł sobie pod małym świerkiem głównie. Kiedy „przerabiałam” ogród według swojego uznania, część usunęłam zapewne, ale to …