Home Warzywnik Wiosna w warzywniku

Wiosna w warzywniku

by Ogrodnicza Obsesja
Oprócz tego, co nam rośnie ciągle w domu i do ogrodu zostanie przesadzone dopiero po zimnej Zośce, wsialiśmy co nieco bezpośrednio do ziemi.
Już w zimie wsadziliśmy czosnek, który już zrobił spory postęp:

Ostatnio nasza dymka, wsadzona zbyt głęboko, też jakoś daje radę, chociaż trochę jej pomogliśmy :).

Dla marchewki przygotowaliśmy rydel, czyli długi kopiec – pozwoli to marchwi dobrze wykształcić korzeń w lepiej spulchnionej ziemi, natomiast trzeba pamiętać, że w takim rydlu ziemia szybciej wysycha. Dla reszty warzyw też uformowaliśmy takie lekko podniesione grządki i tutaj siejemy sałaty – różne rodzaje, pietruszkę, por, rzodkiewki, rukolę, szpinak oraz buraki. Wszystkie warzywa podpisuję (jeśli nie zużyłam wszystkich nasion) albo wbijam patyczek z opakowaniem po nasionach. Łatwo zapomnieć, co gdzie posialiśmy.
Tak wyglądają warzywa na specjalnie uformowanych grządkach.
Tydzień, dwa i postęp widać 🙂
Na kapustne przeznaczyliśmy osobną część ogrodu, żeby potem łatwo zmienić kolejność uprawy warzyw (tzw. płodozmian). Brokuł, kalafior, kapustę białą i pekińską zdecydowałam się wsiać bezpośrednio do gruntu, kierując się opisem z opakowania. Na brokuł tylko zrobiłam mini szklarenkę z agrowłókniny, natomiast resztę przykrywam ad hoc w te dni/noce, na które zapowiadają przymrozki (zdarzyło się raz). Wiem, że większość osób uprawia kapustne z rozsad, natomiast rozsadę w domu mam tylko brukselki oraz kapusty ozdobnej, na które zostawiłam miejsce. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Kapustne podczas zimniejszych dni przykryłam agrowłókniną
No i może nie warzywo, ale oto jak nasze ściółkowane słomą truskawki ładnie już kwitną:
Jeszcze miesiąc temu…
Truskawki dzisiaj.

No to jeszcze ziemniaki 🙂

Joanna.

You may also like

0 comment

Jovie 25 maja 2019 - 12:41

Noo czosnek rzeczywiście bujny a truskawki super 🙂

Reply
Basia 29 maja 2019 - 15:51

Mam nadzieję, że to były wspaniałe zbiory, ziemniaczki, pyszne truskawy ale pycha 🙂

Reply
Alicja 2 czerwca 2019 - 14:15

U mnie w ogrodzie też obowiązkowo truskawki i sałata. Fajne jest to, że można obserwować postępy jak wszystko fantastycznie rośnie 🙂

Reply

Leave a Comment