Home Permakultura Kup sobie świetny podręcznik przydomowej permakultury! Czyli o „Ogrodzie Gai” Toby Hemenway’a.

Kup sobie świetny podręcznik przydomowej permakultury! Czyli o „Ogrodzie Gai” Toby Hemenway’a.

by Ogrodnicza Obsesja
źródło: https://permakultura.edu.pl/ogrod-gai/

Nareszcie mamy szansę doczekać się polskiego wydania „Gaia’s Garden: A Guide to Home-Scale Permaculture” Toby Hemenway’a. Książkę można kupić za ok 100 zł w sieci – wydanie angielskie, a teraz jest szansa kupić ją za 80 zł w wydaniu polskim! Oryginalne wydanie to ponad 300 stron świetnej treści, z której dowiecie się m.in jak dbać o glebę, jak ją wzbogacić, jak zaplanować swój przydomowy ogród w sposób ekologiczny, jak wykorzystywać konkretne rośliny i połączyć je w korzystne zestawienia, jak magazynować energię, jak zadbać o bioróżnorodność, jak korzystać z pomocy zwierząt, wreszcie trochę sporo informacji o ogrodnictwie w centrum miasta – jak to zrobić i o tym, że można wszędzie. I wiele, wiele innych tematów…


Słuchajcie, ja tę książkę polecam i już kupiłam i teraz kończy się jej tłumaczenie i trwają prace nad wydaniem. Do tego jednak ciągle brakuje kilkunastu tysięcy złotych. Wydawnictwo jest bardzo transparentne i jeśli chodzi o budżet, można tutaj sprawdzić sprawozdanie finansowe. Osobiście znam tych ludzi i ręczę za uczciwość, warto zaufać i wspomóc przedsprzedaż – mamy czas tylko do 9 grudnia  Książki będą wtedy dostępne na przełomie stycznia i lutego 2019 od 10 grudnia (wysyłki), przed kolejnym sezonem ogrodniczym.

Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rozwój permakultury w Polsce i wspieraniu inicjatyw na rzecz suwerenności żywnościowej, a także ogólnie podnoszenie ekologicznej świadomości społecznej. Wydawnictwo po prostu cały czas aktywnie działa w tych tematach i uważam, że inicjatywa wydania tej książki jest świetna, zwłaszcza, że tak mało mamy książek o tematyce permakultury w języku polskim.

Moim zdaniem książka będzie też świetnym prezentem dla znajomego ogrodnika czy ogrodniczki, zwłaszcza tych, którzy już „wszystko” przeczytali i na pewno ucieszą się z nowego podejścia i nowej porcji wiedzy.

Jak kupić? 


Tutaj znajdziecie info o książce: https://permakultura.edu.pl/ogrod-gai/

Tutaj link do sklepu: https://permakultura.edu.pl/kiosk/
Są dwie opcje: 80 zł oraz – jeśli ktoś chce dodatkowo wesprzeć oraz ucieszy się ze swojego imienia i nazwiska w książce – 120 zł.

Tutaj sprawozdanie finansowe: http://bit.ly/SpolecznoscOgrodniczekOgrodnikowGai)

Zachęcam, zachęcam, zachęcam… Książkę będzie można odebrać osobiście albo jest też opcja wysyłki. Z tego, co wiem, to planowany jest promocyjny tour po Polsce – wtedy będzie można osobiście odebrać.

Pomożecie?

Joanna.

You may also like

0 comment

Tomek z PP 23 września 2018 - 12:32

No dobrze, "pomogliśmy", chociaż moje skrzywienie ideologiczne podpowiada mi, iż oddolne inicjatywy proekologiczne zwykle są wykorzystywane politycznie przeciwko ludziom…

Reply
Ogrodnicza Obsesja 23 września 2018 - 12:38

Hehe dziękujemy my wszyscy, co się dzięki temu doczekamy książki… 😉
To jest po prostu próba wydania książki, która od 10 lat jest na rynku, w wersji polskiej. Nie bardzo są czymś takim widać zainteresowane inne wydawnictwa, więc czemu nie zainicjować czegoś takiego? Nie każdy zna angielski czy inne języki, w Polsce mamy mało materiałów z ogólnie pojętego ogrodnictwa naturalnego w naszym języku.
Na pewno coś ciekawego tam znajdziesz też dla siebie, będę ciekawa, co myślisz.
Pozdrawiam!

Reply
Tomek z PP 23 września 2018 - 13:36

Na pewno coś znajdę ciekawego, chociażby dlatego, że pewne sprawy traktuję jako oczywiste, zupełnie nie zastanawiając się dlaczego robię tak, a nie inaczej. I dopiero potrzebuję wskazania na to coś, żeby się zastanowić.
Na szczęście książka ukaże się zimą, więc pewnie znajdę czas, żeby ją przeglądnąć i przemyśleć. 🙂
Właśnie jestem na etapie przygotowywania się do wiosny, więc nie wiem, na ile skorzystam, ale na pewno coś zaadoptuję (przynajmniej mam taką nadzieję), bo niemożliwe, żeby wszystko wiedział. 😀
Pozdrawiam również!

Reply
Szkoła zawodowa ul.Gintrowskiego 38 Warszawa 27 września 2018 - 18:27

Powiedziałem o książce koledze i chyba sobie zamówi.

Reply
Ogrodnicza Obsesja 28 września 2018 - 08:24

cieszę się bardzo 🙂 pozdrawiam!

Reply

Leave a Comment