Home Różności Piękne dni wiosenne…

Piękne dni wiosenne…

by Ogrodnicza Obsesja

Kwiecień jest piękny, słoneczny i jak zwykle wiosną jest co robić w ogrodzie. Ale poza pracą, zatrzymuję się czasem i obserwuję…

Ostatnio jestem zafascynowana ptakami – sikorkami, wróblami, które przylatują do poidełka (tutaj) i kapią się tam i piją. Takie niby nic, ale miło popatrzeć, że coś takiego się przydaje. W bliskiej okolicy nie ma zbiornika wodnego i taki mały basen to świetny pomysł do każdego ogrodu.

Kwiecień jest ciepły, kwitną już pierwsze drzewa owocowe – brzoskwinie, śliwy, wiśnia. Pszczoły zaczęły swoje obloty i murarki się wykluły. W tym roku podmieniłam stare rurki trzciny na nowe, co wymagało rozebrania każdej starej rurki i wydobycia ewentualnych kokonów tam jeszcze czekających.

Wiosną, jak zawsze, każdy pojedynczy kwiat cieszy sto razy bardziej, niż już potem w sezonie. Dlatego nie mogę się powstrzymać od fotografowania co rusz jakiegoś kwiatka czy kiełkującej rośliny :).

Dziękuję Wam za Wasze komentarze i udział, wszystkie polubienia ❤

Tutaj kolejny krótki pokaz ptasich kąpieli, między innymi, oraz parę innych rzeczy.

Pozdrawiam Was ciepło.

Joanna.

You may also like

7 komentarzy

Agata 15 kwietnia 2020 - 23:43

Super. Prawdziwa wiosenka. Pięknie kwitną drzewka owocowe. Oby nie zmarzły. Pozdrawiam

Reply
Agnieszka Krawczyk 16 kwietnia 2020 - 13:12

Piękne wiosenne zdjęcia. Ja mam tylko ogród balkonowy, ale bardzo o niego dbam, mało w nim jeszcze jest, ale dbam, by każdy kwiat był szczęśliwy. Równie bywa, ale się staram. W tym roku, ptaki za blokiem dają prawdziwe koncerty, uwielbiam ich słuchać. 🙂 Pozdrawiam cieplutko, miłego dnia. :)))

Reply
Krzysztof 22 kwietnia 2020 - 09:29

🙂

Reply
Iwona 24 kwietnia 2020 - 21:02

Dzien dobry chcialabym dodac kilka slow o rozsadach pomidorow. Mnie najlepsze rozsady papryk I pomidorow wychodza z wlasnych nasion. Od mniej wiecej stycznia przygotowuje sobie nasiona. Z kupionych pomodorow wybieram nasiona przemywam na sitku I zostawiam na sitku az wyschna. Przekladam po wysuszeniu np na talerzyk I susze ok miesiaca. Z roznych pomidorow to robie. Nasiona papryk susze tez z kupionych papryk, potem sieje i rozsadzam sadzonki. W tym roku mam papryki zeszloroczne. Tzn zostawilam krzaczki papryk, zdrowe, ktore nie owocowaly na ten rok w domu. Juz mi sie to kiedys sprawdzilo. Podobno papryki to rosliny wieloletnie. Nie wiem mi sie sprawdzily. Przygotowuje wiele nasion wlasnych. Salaty mi sie sprawdzily, tzn suszylam w ogrodku po kwitnieniu . Sprobuj wlasnych nasion, moze problem tkwi w nasionach. Pozdrawiam z UK gdzie wlasciwie rosnie wszystko, co wsadzisz.

Reply
Iwona 24 kwietnia 2020 - 21:07

Chyba mi sie komentarz dwa razy wbil. ?

Reply
Ogrodnicza Obsesja 24 kwietnia 2020 - 21:08

To usunę jeden 🙂 dziękuję!

Reply
Ogrodnicza Obsesja 24 kwietnia 2020 - 21:08

Bardzo dziękuję za podzielenie się doświadczeniem! Też mam niektóre nasiona swoje, ale w tym roku kupowałam albo z wymiany. Ciekawa jestem jak tam w UK, dalej tak deszczowo, czy też są teraz suchsze lata?

Reply

Leave a Comment