Zbieranie wody deszczowej – czy warto ?

przez Ogrodnicza Obsesja
392 wejścia

 

Oczywiście, że tak!!! Mogę śmiało to potwierdzić od chwili kiedy sam zrobiłem system odprowadzania wody deszczowej do beczki, czyli rynnę 🙂

Zastanawiałem się początkowo, jak najlepiej zbierać wodę deszczową. Finalnie zainwestowałem w beczkę 210 litrów z pokrywa i kranem, który przymocowałem tuż przy dnie. Zrobiłem podstawę beczki z innej nieużywanej beczki odwróconej dnem do góry, aby podwyższyć poziom kranu z którego będę w przyszłości nalewał wodę do wiadra/konewki. Do większej połaci dachu, zamontowałem rynnę wraz ze spustem poprzez kolanka 45 stopniowe aż do pokrywy beczki, w której wyciąłem otwór pod rury z rynny.

Aby z beczki woda się nie przelewała, zamontowałem
u samej góry zawór odpływowy wraz przewodem ogrodniczym fi20 z odprowadzeniem na trawnik.

Plusów takiego rozwiązania w momencie kiedy nie mamy dostępu do wody na działce jest kilka, od możliwości umycia rąk po podlewanie kwiatów.

Podobne tematy

Zostaw komentarz

* Umieszczając komentarz, akceptujesz Politykę Prywatności tej strony.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jej prawidłowego działania, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych, zapewniania funkcji społecznościowych oraz systemu komentarzy. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek? Akceptuję Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Polityka Prywatności i Cookies