Home Zioła Najlepsza herbatka ze świeżych ziół

Najlepsza herbatka ze świeżych ziół

by Ogrodnicza Obsesja

Przepis tak prosty, że aż nie wiem, czemu sama na niego nie wpadłam… Podpatrzyłam na Cyprze.  Najlepsza w lecie, kiedy mamy w ogrodzie aromatyczne, świeże zioła. Zastępuje mi kawę, inne herbaty i zioła zalewane z suszu – teraz jest czas na świeże!

Zioła, które lubię i mam w ogrodzie zrywam i zalewam wrzątkiem. Ot, tyle.

Ja używam: tymianku, cząbru, melisy, mięty, lawendy, bergamotki (pysznogłówki, monardy inaczej, tego o). Biorę z garść-dwie, wrzucam do dzbanka i zalewam. Teraz można dodać laskę cynamonu, korzeń imbiru – co kto lubi. Jak trochę przestygnie, można rozpuścić łyżkę naturalnego miodu.Można robić dolewki (ponownie zalewać wrzątkiem)!

Pycha!

Więcej o herbatce też tutaj.
Joanna.

You may also like

0 comment

Anonimowy 15 kwietnia 2017 - 16:25

Mięta, pokrzywa, mniszek lekarski, pietruszka, lubczyk, babka i wiele innych zieleninek już rośnie więc tegoroczne herbatkowanie można już zaczynać. Ja zaczęłam.
Pozdrawiam. Edyta

Reply
Ogrodnicza Obsesja 17 kwietnia 2017 - 11:05

Ja też 🙂 u mnie melisa, kocimiętka, monarda, tymianek, estragon – czyli ten sam skład

Reply
Anonimowy 18 kwietnia 2017 - 10:03

Dopiszę jeszcze coś na temat mięty. W zeszłym roku nasuszyliśmy ogromne ilości jabłek, nie do przejedzenia okazało się. W związku z tym na tegoroczną Wielkanoc ugotowałam pięciolitrowy gar "tradycyjnego, świątecznego" kompotu z suszu jabłkowego tylko zamiast goździków i cynamonu dałam na koniec sporą garść świeżej mięty. Mówię Wam, to był strzał w dziesiątkę. Tymbark jak nic. Nawet wnuczątko nie pisnęło tylko piło, a wybredne jest. W sezonie ze świeżych jabłek już taki gotowałam ale na Wielkanoc jeszcze nigdy 🙂
Pozdrawiam. Edyta

Reply
Ogrodnicza Obsesja 18 kwietnia 2017 - 10:12

wow 😮 super pomysł!

Reply

Leave a Comment