Home Różności Ostatni ciepły dzień lata?

Ostatni ciepły dzień lata?

by Ogrodnicza Obsesja

Patrząc na prognozę pogody na kolejne dni, odkryłam że chyba zbliżamy się do schyłku lata. Kres temperatur bliższych 30 stopniom… Ja lubię wysokie temperatury i słoneczne dni, nie narzekam jak się pocę w słońcu albo razi mnie w oczy. Przeciwnie.
Ale taka kolej rzeczy, że po lecie przychodzi jesień i chyba niedługo się zacznie…
Ten ostatni dzień gorący – choć to nigdy nie wiadomo, w zeszłym roku w październiku było tak pięknie ciepło jeszcze (tutaj) – postanowiłam pójść i porobić nic na działce. Powoli, delektować się latem…

Moje robienie nic oczywiście skończyło się robieniem tego i owego… sama przyjemność w tym. Tutaj zajrzeć, tam coś machnąć…

Ostatnimi dniami też podwiązałam jeszcze raz wszystkie, leżące już na ziemi pomidory. Niektóre listki już usychają, a owoce mają znaki choroby, ale ciągle jest sporo zdrowych i dojrzewają teraz szybko.

Zbiorów jest moc.

Malinówki zbieram jak już są pomarańczowe i wystawiam do dojrzenia na słońcu w towarzystwie bananów. Teraz już mi się spieszy… i chcę dać szansę reszcie owoców złapać ciepło i słońce na krzakach.

Wycięłam nagietki z mączniakiem. Poukładałam parę kamieni tu i tam… Podlałam i nawiozłam rośliny, które nawożę rzadko, jak np. małą sadzonkę bzu czy budlei dawida. Pogrzebałam w liściach tej dyni-giganta, szukając nowych owoców, a jest ich mnóstwo. Mam nadzieję, że sporo jeszcze dojrzeje przed mrozem.

Nawłoć jest bardzo wdzięczna do fotografii. Lubię nawłoć.

Tymianek, melisa, mięta i lawenda – herbatka na dziś. O niej było tutaj.

I tak sobie dzień upłynął w przyjemnym towarzystwie natury… Lato.

Joanna.

You may also like

4 komentarze

AgataZ. 3 września 2017 - 07:31

Coś mi mówi że niedziela będzie piękna, słońce za oknem:-) świetnie spedzilas dzień, ja popracowalabym ale nie mogę…. Narazie:-)

Reply
Unknown 3 września 2017 - 08:40

W kolejnym tygodniu ma być jeszcze ładnie, nie upalnie, ale przyjemnie ciepło – kto wie, może na krótko zrobi się jeszcze cieplej?

Reply
Chrabąszczyk 3 września 2017 - 09:51

U nas od paru dni pada, tak smutna ta pogoda. Zatem wynajduję inne zajęcia to wokół domu, to w środku, aby się nie smucić.

Reply
Martie 18 czerwca 2019 - 23:11

Pomidorków widać miałaś sporo, ciekawe czy tegoroczne lato będzie łaskawe dla naszych ogrodów 🙂

Reply

Leave a Comment