Home Rabata kwiatowa Rabata z tulipanów

Rabata z tulipanów

by Ogrodnicza Obsesja
Czas sadzenia cebulek tulipanów późnych pojedynczych Queen of Night, Blue Aimable oraz Witty Picture to Wrzesień/Październik. Te trzy odmiany natychmiast wpadły mi w oko swoimi wyrazistymi kolorami.
Postanowiłem dedykować dla nich niewielką rabatę zrobioną z płotków typu rollboarder.
Po otrzymaniu zgody na wybrane przeze mnie terytorium mojej tulipanowej rabaty, przystąpiłem do przekopania i pozbycia się zbędnego trawnika!
 Mając już przekopaną

i spulchnioną glebę, przemieszałem ją częściowo z uniwersalną ziemią kwiatową, której kupiłem na ten mały projekt 100 litrów.

Czas na zakotwiczenie odpowiednio rollboarderow do ziemi. Sprawa jednak z nimi się nieco skomplikowała ponieważ każdy z tych pół-palików jest przybity do listewki na zszywki i podczas energicznego uderzania młotkiem, po prostu sztachetki odpadają..
Kilkanaście wkrętów do drewna później powstała skrzynka, a do skrzynki wsadziłem 6 koszyków plastikowych ze względu na nagminne ataki nornic w tym rejonie.
Trzy rodzaje tulipanów Queen of Night, Blue Aimable oraz Witty Picture ułożone w odpowiedniej kolejności powinny dać piękny efekt w przyszłym roku.
Cebule zostały zasypane ziemią grubością odpowiadającym trzykrotności ich wielkości.
Niestety na efekty poczekamy do przyszłego roku 🙂

You may also like

Leave a Comment